5 lipca

Avatar: Istota wody

Avatar: Istota wody (2022)


Avatar: The Way of Water

7,5
Fantasy  Przygodowy  Sci-Fi 

Reżyseria: James Cameron
Obsada: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver

Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake'a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.

7 lipca

Filip

Filip (2022)6,9
Dramat  Wojenny 

Reżyseria: Michał Kwieciński
Obsada: Eryk Kulm, Victor Meutelet, Caroline Hartig

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart...

14 lipca

Martwe zło: Przebudzenie

Martwe zło: Przebudzenie (2023)


Evil Dead Rise

6,5
Horror 

Reżyseria: Lee Cronin
Obsada: Alyssa Sutherland, Lily Sullivan, Morgan Davies

Akcja filmu "Martwe zło: Przebudzenie" przenosi się z lasu do miasta. Fabuła opowiada o dwóch nieutrzymujących ze sobą kontaktu siostrach (w ich rolach Sutherland i Sullivan). Ich spotkanie zostaje przerwane pojawieniem się demonów, które potrafią przejmować panowanie nad ludzkimi ciałami. W obliczu najkoszmarniejszej wersji rodziny, jaką można sobie wyobrazić, siostry zmuszone są podjąć brutalną walkę o przetrwanie.

20 lipca

Renfield

Renfield (2023)6,4
Fantasy  Horror  Komedia 

Reżyseria: Chris McKay
Obsada: Nicolas Cage, Nicholas Hoult, Awkwafina

Renfield to nowoczesna odsłona klasycznej historii. Nicholas Hoult wciela się w postać wiernego sługi Drakuli - Renfielda. W roli Drakuli zobaczymy zdobywcę Oscara Nicolasa Cage'a). Renfield musi bezrefleksyjnie robić wszystko, co każde zrobić mu jego Pan, bez względu na to, jak bardzo czuje się upokorzony. Jednak teraz, po wielu latach niewoli, Renfield ma wreszcie szansę zacząć nowe życie i sprawdzić czy istnieje inny świat i inne życie niż to, które poznał będąc sługą Księcia Ciemności. Nie wie tylko, jak to zrobić.