6 października

Święty

Święty (2023)



4,9
Kryminał 

Reżyseria: Sebastian Buttny
Obsada: Mateusz Kosciukiewicz, Lena Góra, Dobromir Dymecki, Leszek Lichota

Film jest inspirowanym autentycznymi wydarzeniami z 1986 roku – historią kradzieży rzeźby św. Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej. Akcja filmu "Święty" dzieje się w latach 80. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę...

12 października

Miss Kraken. Ruby Gillman

Miss Kraken. Ruby Gillman (2023)


Ruby Gillman, Teenage Kraken

5,7
Akcja  Animowany  Fantasy  Komedia  Przygodowy 

Reżyseria: Kirk DeMicco, Faryn Pearl
Obsada: Jane Fonda (głos), Sam Richardson (głos), Toni Collette (głos)

Słodka i trochę zagubiona, 16-letnia Ruby Gillman (głos Lany Condor) desperacko stara się dopasować do istniejących zasad w liceum, ale przeważnie czuje się po prostu niewidzialna. Ruby nie może spędzać czasu z fajnymi dzieciakami na plaży, ponieważ jej nadopiekuńcza mama (głos nominowanej do Oscara Toni Collette), zabroniła jej wchodzić do wody. Ale kiedy złamie zasadę nr 1 swojej mamy, Ruby odkryje, że jest potomkinią wojowniczych Krakenów i jest przeznaczona do odziedziczenia tronu po swojej babci (głos zdobywczyni Nagrody Akademii Jane Fondy), Wojowniczej Królowej Siedmiu Mórz. Krakeny są strażnikami oceanów, chronią je przed próżnymi, żądnymi władzy syrenami, które od wieków walczą z Krakenami. Okazuje się, że piękna, nowa dziewczyna szkole, Chelsea (głos zdobywczyni nagrody Emmy, Annie Murphy) jest syreną. Ruby będzie musiała w końcu zaakceptować to, kim jest i zrobić coś wielkiego, by chronić tych, których kocha najbardziej.

16 października

Transformers: Przebudzenie bestii

Transformers: Przebudzenie bestii (2023)


Transformers: Rise of the Beasts

6,0
Akcja  Przygodowy  Sci-Fi 

Reżyseria: Steven Caple Jr.
Obsada: Pete Davidson, Michelle Yeoh, Ron Perlman

Akcja filmu “Transformers: Przebudzenie Bestii” będzie miała miejsce w latach 90-tych i zabierze widzów w podróż dookoła świata. Do odwiecznej wojny między Autobotami i Deceptikonami dołączą nowe frakcje: Maximale, Predacony oraz Terracony.

Między nami żywiołami

Między nami żywiołami (2023)


Elemental

7,0
Animowany  Komedia  Przygodowy 

Reżyseria: Peter Sohn
Obsada: Leah Lewis (głos), Mamoudou Athie (głos), Ronnie Del Carmen (głos)

„Między nami żywiołami” to najnowsza animacja Disneya i Pixara. Akcja filmu rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Iskra to twarda, sprytna i ognista dziewczyna, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat.

27 października

Meg 2: Głębia

Meg 2: Głębia (2023)


Meg 2: The Trench

5,0
Akcja  Horror  Przygodowy 

Reżyseria: Ben Wheatley
Obsada: Jason Statham, Jing Wu, Sienna Guillory

Śmiały zespół badawczy wyrusza na głębinową eksplorację czeluści oceanu. Na miejscu spotykają prehistoryczną i nieprzyjazną faunę, co zmusza załogę do walki o przetrwanie. Dodatkowo trzy potężne megalodony wypływają ku powierzchni, wywołując zamęt i wszechobecny chaos. Są głodne i niebezpieczne.

Scooby-Doo i Superpies!

Scooby-Doo i Superpies! (2023)


Scooby-Doo! and Krypto, Too!

6,0
Animowany  Komedia  Przygodowy 

Reżyseria: Cecilia Aranovich
Obsada: Frank Welker, Grey Griffin, Matthew Lillard

Kiedy Liga Sprawiedliwości ginie bez śladu, a złoczyńcy opanowują Metropolis, tylko jedna ekipa może rozwiązać zagadkę: Scooby-Doo i jego paczka! Ale zaraz! W mieście jest nowy pies – Krypto – obdarzony supermocą Superpies Supermana. Brygada Detektywów będzie potrzebowała wszelkiej pomocy, kiedy duchy staną na drodze Ligi.

30 października

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One (2023)



7,7
Akcja  Przygodowy  Thriller 

Reżyseria: Christopher McQuarrie
Obsada: tom Cruise, Rebecca Ferguson, Hayley Atwell

W "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja - nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

31 października

Nawiedzony dwór

Nawiedzony dwór (2023)


Haunted Mansion

6,0
Dramat  Familijny  Komedia 

Reżyseria: Justin Simien
Obsada: Jamie Lee Curtis, Winona Ryder, Rosario Dawson

Samotna matka nabywa posiadłość w Nowym Orleanie by zacząć życie od nowa. Szybko odkrywa, że posiadłość jest nawiedzona, więc zatrudnia profesjonalną ekipę, która ma się pozbyć złych duchów.