9 lutuego

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu (2022)


Black Panther: Wakanda Forever

6,7
Akcja  Dramat  Przygodowy  Sci-Fi 

Reżyseria: Ryan Coogler
Obsada: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Danai Gurira

W najnowszej produkcji Marvel Studios - "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" - Królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M'Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje (Florence Kasumba) po śmierci króla T'Challi bronią swojej ojczyzny przed zakusami światowych mocarstw. Czekają ich nowe wyzwania, więc bohaterowie z pomocą War Dog Nakii (Lupita Nyong'o) i Everetta Rossa (Martin Freeman) jednoczą siły i przecierają nowe szlaki dla królestwa Wakandy. Tenoch Huerta debiutuje w roli Namora, króla tejemniczej podwodnej nacji.

Bros

Bros (2022)6,4
Komedia  Romans 

Reżyseria: Nicholas Stoller
Obsada: Billy Eichner, Luke Macfarlane, Guy Branum

Duma górą! Oto komedia romantyczna o szukaniu miłości, bliskości i serdeczności w czasie gdy wokół cały świat nie chce się ani na moment zatrzymać. Bobby ponad wszystko ceni samowystarczalność i jak sam deklaruje kocha swoje życie, wolność i niezależność. Gdy na jednej z imprez wpada na Aarona, nieoczekiwanie wpada też po uszy w stan zakochania. Jednak kiedy całe życie polegasz na sobie, na myśl o związku możesz mieć spory mętlik w głowie. Czy bohaterom, którzy boją się zobowiązań, uda się zbudować trwały związek? "Bros" udowadniają, że dla miłości warto zaryzykować!

13 lutuego

Orzeł. Ostatni patrol

Orzeł. Ostatni patrol (2022)4,8
Dramat  Wojenny 

Reżyseria: Jacek Bławut
Obsada: Tomasz Ziętek, Antoni Pawlicki, Mateusz Kościukiewicz

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To co wydarzy się w kolejnych dniach przejdzie do historii i napisze legendę najsłynniejszego z polskich okrętów.

15 lutuego

Strange World

Strange World (2022)5,7
Akcja  Animowany  Przygodowy 

Reżyseria: Don Hall, Qui Nguyen
Obsada: Jake Gyllenhaal (głos), Jaboukie Young-White (głos), Gabrielle Union (głos)

„Dziwny świat” to historia niezwykłej podroży Klanów - legendarnej rodziny odkrywców. W składzie tej nietuzinkowej drużyny znajdziemy niesfornego żelkowatego stwora, trójnogiego psa i całą menażerię dziwacznych istot, które wraz z Klanami przemierzają nieznany i zdradliwy ląd pełen niebezpiecznych tajemnic.

22 lutuego

Północ

Północ (2021)


Mi-deu-na-i-teu

6,4
Thriller 

Reżyseria: Oh-Seung Kwon
Obsada: Wi Ha-joon, Park Hoon, Ki-joo Jin

Kyung-mi, dziewczyna z dysfunkcją słuchu, mieszka z matką i pracuje w call center w dziale obsługi. Pewnego dnia opuszcza wcześniej nieprzyjemną kolacji z klientem, aby odebrać matkę. Gdy dziewczyna idzie zaparkować samochód, zauważa ją Do-sik, seryjny morderca, i postanawia zabić. W ostatnim momencie zmienia jednak cel mordu na So-jung, która mija go, gdy rozmawia przez telefon ze starszym bratem. Do-sik dźga nożem dziewczynę w ciemnym zaułku na tyłach. So-jung zostaje znaleziona przez Kyung-mi, która także staje się ofiarą psychopaty.