4 listopada

Barbie

Barbie (2023)6,8
Fantasy  Komedia  Przygodowy 

Reżyseria: Greta Gerwig
Obsada: Margot Robbie, Kingsley Ben-Adir, Ryan Gosling

Barbie, która żyje w idealnym bajkowym świecie przechodzi kryzys egzystencjalny.

10 listopada

Blue Beetle

Blue Beetle (2023)5,9
Akcja  Przygodowy  Sci-Fi 

Reżyseria: Angel Manuel Soto
Obsada: Becky G, Bruna Marquezine, Xolo Maridueña

Świeżo upieczony absolwent college'u, Jaime Reyes, wraca do domu pełen aspiracji i nadziei na przyszłość. Okazuje się jednak, że dom nie wygląda tak, jak go zapamiętał. Kiedy chłopak szuka swojego celu w życiu, interweniuje los. Jaime niespodziewanie wchodzi w posiadanie starożytnego przedmiotu, będącego wytworem obcej biotechnologii - Skarabeusza. Skarabeusz wybiera Jaimego na symbiotycznego gospodarza. Chłopiec otrzymuje niezwykłą zbroję, umożliwiającą dysponowanie niezwykłą i nieprzewidywalną mocą. Zbroja trwale zmienia przeznaczenie Jaimego, który staje się superbohaterem Blue Beetle.

16 listopada

Spuszczone ze smyczy

Spuszczone ze smyczy (2023)


Strays

6,3
Animowany  Komedia  Przygodowy 

Reżyseria: Josh Greenbaum
Obsada: Sofía Vergara (głos), Will Ferrell (głos), Harvey Guillén (głos)

Kiedy Reggie (głos Willa Ferrella), naiwny, nieustannie optymistyczny pies rasy border terrier, zostaje porzucony przez swojego właściciela Douga (Will Forte), Reggie jest pewien, że jego ukochany właściciel nigdy nie zostawiłby go celowo. Jednak kiedy Reggie wpada na szybko gadającego, pyskatego boston terriera o imieniu Bug (głos zdobywcy Oscara Jamiego Foxxa), przybłędę, który kocha wolność i uważa, że właściciele są dla frajerów, Reggie w końcu zdaje sobie sprawę, że trwał w toksycznym związku i zaczyna postrzegać Douga jako bezdusznego niegodziwca, którym jest. Zdeterminowani, aby się zemścić, Reggie, Bug i kumple Buga w tym: Maggie (głosu użycza Isla Fisher), inteligentny owczarek australijski, który został odsunięty na bok przez nowego szczeniaka właściciela i Hunter (głosu użycza Randall Park) - razem szykują plan, aby sprawić, by Doug zapłacił za krzywdę jakiej doznał Reggie.

22 listopada

Oppenheimer

Oppenheimer (2023)8,3
Biograficzny  Dramat 

Reżyseria: Christopher Nolan
Obsada: Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon

Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki, między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

30 listopada

Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos

Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos (2023)


Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

7,2
Akcja  Animowany  Przygodowy 

Reżyseria: Jeff Rowe, Kyler Spears
Obsada: Ayo Edebiri (głos), Rose Byrne (głos), Seth Rogen (głos)

Po latach bycia chronionym przed ludzkim światem, bracia wyruszają, aby zdobyć serca nowojorczyków i zostać zaakceptowanym jako normalni nastolatkowie poprzez bohaterskie czyny. Ich nowa przyjaciółka April O'Neil pomaga im w walce z tajemniczym syndykatem.