Wyszukaj film

Katalog filmów

Spider-Man: Poprzez multiwersum

Spider-Man: Poprzez multiwersum (2023)


Spider-Man: Across the Spider-Verse

8,7
Akcja  Animowany  Familijny  Przygodowy 

Reżyseria: Joaquim Dos Santos, Kemp Powers, Justin K. Thompson
Obsada: Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Oscar Isaac

Z Brooklynu Miles trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy, spotykają innych Spider-Manów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.

Oppenheimer

Oppenheimer (2023)8,6
Biograficzny  Dramat 

Reżyseria: Christopher Nolan
Obsada: Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon

Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki, między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Avengers: Koniec gry

Avengers: Koniec gry (2019)


Avengers: Endgame

8,4
Akcja  Sci-Fi 

Reżyseria: Anthony Russo
Obsada: Jon Favreau , Brie Larson , Bradley Cooper

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana.

Joker

Joker (2019)8,4
Dramat  Kryminał  Thriller 

Reżyseria: Todd Phillips
Obsada: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Poprzednie życie

Poprzednie życie (2023)


Past Lives

8,0
Dramat  Romans 

Reżyseria: Celine Song
Obsada: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadziła oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. "Co by było gdyby?" - to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro) zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

Zom 100: 100 rzeczy do zrobienia, zanim zostanę zombie

Zom 100: 100 rzeczy do zrobienia, zanim zostanę zombie (2023)


Zom 100: Zombi ni Naru Made ni Shitai 100 no Koto

8,0
Akcja  Komedia 

Obsada: Shuichiro Umeda, Zeno Robinson, Kenta Miyake

W pracy Akira Tendo (Eiji Akaso) jest nękany przez szefa oraz zmuszany do wyrabiania nadgodzin i wykonywania zadań pozbawionych sensu. Gdy pewnego dnia miasto atakują zombie, Akira cieszy się, że mimo tragedii, przynajmniej nie musi iść do pracy. Pełen optymizmu postanawia sporządzić listę 100 rzeczy do zrobienia, zanim sam przeistoczy się w potwora, po czym przechodzi od słów do czynów.

Lato, kiedy nauczyłam się latać

Lato, kiedy nauczyłam się latać (2022)


Leto kada sam naučila da letim

8,0
Dramat  Familijny  Komedia 

Reżyseria: Radivoje Andric
Obsada: Klara Hrvanovic, Olga Odanovic, Snjezana Sinovcic

Dwunastoletnia Sofija miała jechać na obóz ze swoimi przyjaciółmi, jednak plany te zostają pokrzyżowane przez jej babcię, która zabiera ją na wyspę Hvar w Chorwacji. Pobyt w starym domu bez internetu i zasięgu nie zapowiada się zbyt ciekawie. Jednak gdy Sofija dowiaduje się o istnieniu nieznanego wcześniej kuzyna, a na jaw wyjdą tajemnice rodzinne, zrozumie tego lata, jak ważne jest poznać swoich bliskich… bliżej.

Negatyw

Negatyw (2022)7,9
Dramat 

Reżyseria: Robert Wichrowski
Obsada: Michał Gadomski, Dawid Ściupidro, Julian Wichrowski

Bohaterem filmu jest Karol Weber. Urodził się w połowie lat 70. Jako kilkuletni chłopiec osiadł z rodzicami w małej miejscowości. Jego pasją była fotografia. Poznajemy go w najważniejszych momentach jego życia – w wieku 7 lat, kiedy opuściła go matka, w wieku 18 lat, kiedy przeżywa swoją pierwszą miłość i współcześnie, w wieku 47 lat, kiedy świętuje swoje 25-lecie pracy fotoreportera. Po wystawie dowiaduje się o śmierci ojca. Karol udaje się w podróż, by go pochować. Nocna eskapada pociągiem jest pełna niespodzianek na pograniczu jawy i snu. Karol spotyka postaci z przeszłości – matkę, ojca, Alinę, swoją pierwszą miłość i Adama, przyjaciela, którego zdradził. To, co pamięta okaże się inne od tego co rzeczywiście się wydarzyło.

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One (2023)7,9
Akcja  Przygodowy  Thriller 

Reżyseria: Christopher McQuarrie
Obsada: tom Cruise, Rebecca Ferguson, Hayley Atwell

W "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja - nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Strażnicy Galaktyki: Volume 3

Strażnicy Galaktyki: Volume 3 (2023)


Guardians of the Galaxy Vol. 3

7,9
Akcja  Komedia  Przygodowy  Sci-Fi 

Reżyseria: James Gunn
Obsada: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista

Sielankowe życie Strażników na Knowhere zostaje wywrócone do góry nogami przez burzliwą przeszłość Rocketa. Peter Quill, wciąż wstrząśnięty po stracie Gamory, musi ponownie zebrać swoich przyjaciół, aby podjąć się niebezpiecznego zadania. Tym razem stawką jest życie Rocketa. Oto misja, od której powodzenia zależeć będą dalsze losy Strażników, jakich znamy.