4 kwietnia

Rzeźbiarz łez

Rzeźbiarz łez (2024)


Fabbricante di lacrime

5,3
Dramat  Fantasy  Romans 

Reżyseria: Alessandro Genovesi
Obsada: Simone Baldasseroni, Dana Melanie, Caterina Ferioli

Po trudnych latach w sierocińcu Nica i Rigel trafiają do jednej rodziny i zdają sobie sprawę, że ciągnie ich do siebie zaskakujące uczucie, któremu nie mogą się oprzeć.

5 kwietnia

Mocny temat

Mocny temat (2024)


Scoop

6,6
Dramat 

Reżyseria: Philip Martin
Obsada: Gillian Anderson, Billie Piper, Rufus Sewell

Ten inspirowany prawdziwymi wydarzeniami dramat przedstawia kulisy bezkompromisowego dziennikarstwa, które zaowocowało wstrząsającym wywiadem i kompromitującym występem księcia Andrzeja w programie BBC Newsnight. Od napięcia towarzyszącego trudnym negocjacjom producentki Sam McAlister z pałacem Buckingham aż po oszałamiającą potyczkę dziennikarki Emily Maitlis z księciem - ten film to opowieść o kobietach, które wykazały się ogromną odwagą i nie cofnęły się przed niczym, aby świat usłyszał tę historię.

12 kwietnia

Amar Singh Chamkila

Amar Singh Chamkila (2024)8,5
Biograficzny  Dramat  Muzyczny 

Reżyseria: Imtiaz Ali
Obsada: Diljit Dosanjh, Parineeti Chopra, Apinderdeep Singh

Ostre teksty piosenkarza z nizin społecznych przynoszą mu sławę – i falę brutalnej krytyki w całym Pendżabie. Za sukces przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę.

Między nami ściana

Między nami ściana (2024)


Pared con pared

5,8
Komedia 

Reżyseria: Patricia Font
Obsada: Aitana, Fernando Guallar, Paco Tous

Valentina jest młodą pianistką, która zaczyna nowy rozdział w życiu. Jej sąsiad David to wynalazca, który nie znosi hałasu. Dzieląca ich cienka ściana będzie ich swatką.

Kradzież

Kradzież (2024)


Stöld

5,4
Dramat  Thriller 

Reżyseria: Elle Márjá Eira
Obsada: Martin Wallström, Elin Oskal, Magnus Kuhmunen

W tym poruszającym dramacie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami młoda kobieta ze szwedzkiej rdzennej społeczności Saamów tropi mordercę, aby wyrównać osobiste rachunki.

19 kwietnia

Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany

Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany (2024)


Rebel Moon - Part 2: The Scargive

6,3
Akcja  Przygodowy  Sci-Fi 

Reżyseria: Zack Snyder
Obsada: Sofia Boutella, Charlie Hunnam, Jena Malone

"Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany" to kontynuacja epickiej sagi Kory i ocalałych żołnierzy gotowych na najwyższe poświęcenia. Szykują się oni do walki obok dzielnych mieszkańców Veldt w obronie ich niegdyś spokojnej wioski, a teraz nowej ojczyzny tych, którzy stracili własne w walce z Macierzą. Tuż przed starciem z wrogiem żołnierze muszą zmierzyć się jeszcze z prawdami o własnej przeszłości, które ujawniają powody, jakie pchnęły ich do walki. Kiedy brutalne imperium z całą mocą uderza w rodzącą się rebelię, zadzierzgują się nierozerwalne więzi, objawiają się bohaterowie i rodzą się legendy.

25 kwietnia

City Hunter

City Hunter (2024)


Shiti Hanta

Akcja  Komedia  Kryminał 

Reżyseria: Yûichi Satô
Obsada: Ryohei Suzuki, Misato Morita, Masanobu Andô

"City Hunter", legendarna manga, która urzekła Japonię i sprzedała się w ponad 50 milionach egzemplarzy, doczekała się japońskiej adaptacji aktorskiej. To historia Ryo Saeby (w tej roli Ryohei Suzuki), najlepszego specjalisty od brudnej roboty w brutalnym półświatku dzielnicy Shinjuku we współczesnym Tokio. Wyluzowany i zabawny Ryo staje do gry o wysoką stawkę w kryminalnym podziemiu.