Najczęściej zadawane pytania

 1. Dlaczego potrzebuję konta użytkownika?

  Aby mieć pełny dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu homevideo.pl. Bez aktywnego konta użytkownika nie będziesz mógł dodawać żadnych treści do serwisu, a także nie będziesz mógł przeglądać wszystkich stron serwisu homevideo.pl (np. stron, na których publikowane są linki do filmów i seriali). Aktywne konto użytkownika pozwoli Ci oceniać filmy i seriale oraz oznaczać je jako ulubione.

 2. Czy założenie konta użytkownika jest płatne?

  Nie. Założenie konta użytkownika jest całkowicie bezpłatne.

 3. Co muszę zrobić, żeby założyć konto użytkownika?

  Aby założyć konto użytkownika musisz zarejestrować się w serwisie homevideo.pl. W tym celu kliknij w prawym górnym rogu ekranu (nad menu) w link "Załóż konto" lub przejdź do strony http://homevideo.pl/rejestracja i wypełnij formularz rejestracyjny. W formularzu rejestracyjnym muszisz podać swój aktualny adres email, wybrać login czyli nazwę jaką będziesz się posługiwał w serwisie homevideo.pl, a także ustalić hasło dostępu, którego będziesz używać podczas logowania się w serwisie homevideo.pl. Musisz też określić swoją płeć oraz zaakceptować regulamin serwisu homevideo.pl.

 4. Co to znaczy, że muszę podać swój prawdziwy adres email?

  Podczas rejestracji musisz podać swój adres emailowy, którym posługujesz się na co dzień. Na ten adres emailowy nie tylko zostanie wysłany do Ciebie link aktywacyjny, którym potwierdzisz rejestrację w serwisie, ale również ten adres emailowy będzie służył do kontaktu osób z redakcji serwisu homevideo.pl z Tobą (np. w sprawie przekazania nagród).

 5. Co to jest link aktywacyjny i po co on jest?

  Po wypełnieniu formularza rejestracji konta użytkownika na Twój adres emailowy, który podałeś (podałaś) podczas rejestracji, zostanie wysłany tak zwany link aktywacyjny czyli link, w którego kliknięcie aktywuje Twoje konto użytkownika w serwisie homevideo.pl. Link ten ma na celu weryfikację poprawności Twojego adresu emailowego.

 6. Nie dostałem linku aktywacyjnego. Co mam teraz zrobić?

  Upewnij się, że podałeś swój prawidłowy adres email (nie zawiera on literówek, czegoś w nim brakuje). Jeśli podałeś prawidłowy adres email, a nie dostałeś linku aktywacyjnego sprawdź folder SPAM Twojej skrzynki pocztowej. Gdy i tam nie możesz znaleźć linku aktywacyjnego do swojego konta użytkownika w serwisie homevideo.pl, napisz do nas wiadomość na adres admin@homevideo.pl (wyślij maila koniecznie ze swojej skrzynki pocztowej, której adres podałeś podczas rejestracji) - wtedy administrator serwisu homevideo.pl aktywuje konto użytkownika za Ciebie.

 1. Jakie treści mogę dodawać w serwisie homevideo.pl?

  Możesz dodawać opisy fabuły filmów i seriali, linki do filmów i seriali oraz same filmy i seriale.

 2. Jak dodać opis fabuły do filmu lub serialu?

  Odnajdź w serwisie film lub serial, do którego chcesz dodać fabułę, a następnie kliknij w pomarańczowy przycisk "Dodaj fabułę" znajdujący się z prawej strony na górze boksu "Fabuła". Pojawi Ci się wtedy formularz, w którym będziesz musiał opisać fabułę filmu lub serialu oraz zaznaczyć czy opis tej fabuły napisałeś samemu/napisałaś sama (opis własny) czy jest to oficjalny opis dostarczany przez dystrybutora filmu lub serialu (opis dystrybutora). Napisany przez Ciebie opis musi być jeszcze zatwierdzony przez osoby moderujące serwis homevideo.pl - wtedy dopiero dołączy od do opisów fabuły danego filmu lub serialu i będzie widoczny dla innych użytkowników.

 3. Jak dodać link do filmu?

  Odnajdź w serwisie film, do którego chcesz dodać link, a następnie kliknij w pomarańczowy przycisk "Dodaj link" znajdujący się z prawej strony na górze boksu "Linki". Pojawi Ci się strona z formularzem do dodania linku. Musisz ustalić tytuł linku (pod takim tytułem będzie wyświetlany później Twój post), określić rodzaj linku czyli oznaczyć w jakiej wersji jest dodawany przez Ciebie link (w wersji oryginalnej, z lektorem, z napisami lub dubbingiem) oraz wybrać jakość (wysoka, średnia, niska) w jakiej nagrany jest ten film. W polu "Opis" możesz podać informacje od siebie dotyczące tego linku. Sam link lub linki do tego filmu podajesz w polu "Linki". Pamiętaj, że jeśli podajesz więcej niż jeden link do filmu powinieneś każdy link umieścić w osobnej linii (linki powinny być oddzielone "enterem"). Jeśli dostęp do linku wymaga podania hasła podaj go w polu "Hasło". Tak wysłany przez Ciebie link (linki) muszą być jeszcze zatwierdzone przez osoby moderujące serwis, zanim trafią do serwisu i będą widoczne dla innych użytkowników.

 4. Jak dodać link do serialu?

  Wejdź na stronę serialu, do którego chcesz dodać link. Znajdziesz tam boks o nazwie "Odcinki", a w nim wszystkie odcinki serialu podzielone na sezony. W przypadku serialu musisz bowiem zdecydować czy dodajesz link (linki) do jednego konkretnego odcinka lub linki do całego sezonu serialu. Same dodawanie linków można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to kliknięcie na przycisku "Dodaj link" znajdujący się po prawej stronie u góry w boksie "Odcinki". W tym przypadku będziesz musiał w następnym kroku zdecydować, czy dodajesz link(i) do jednego konkretnego odcinka serialu czy do całego sezonu. W pierwszym przypadku musisz zaznaczyć, do którego sezonu serialu będziesz dodawał link(i), a następnie wybrać numer odcinka z tego sezonu. Przy dodawaniu linków do całego sezonu musisz wybrać numer sezonu serialu. Drugi sposób dodawania linków to kliknięcie w mniejszy pomarańczowy przycisk znajdujący się przy numerze sezonu (gdy dodajesz odcinki do całego sezonu np. "Dodaj linki do sezonu 1") lub przycisk znajdujący się przy wybranym odcinku serialu (gdy dodajesz link(i) do tego wybranego odcinka np. "Dodaj linki do S01E01"). Następnie wybieramy i dodajemy informacje o linku tak samo jak w przypadku filmu (przeczytaj powyższy punkt 3) czyli dodajemy tytuł linku, wybieramy jego rodzaj, jakość oraz dodajemy jego opis, linki i ewentualnie hasło jeśli jest potrzebne.

 5. Jak określić jakość linku (niska, średnia, wysoka)?

  Jakość niska: -linki w wersji: CAM, TS, Workprint, TC, pDVD -linki w wersji: TVRip, PDTVRip, DVBRip, DSR -linki w wersji: DVDScr, BDScr, DDC, R5, R5-line -linki w wersji: CD, SVCD, VCDRip, CVCDRip, LaserDiscRip, VHSrip -linki w wersji: VOD, WEBRip, PPV Jakość średnia: -linki w wersji: DVDRip, BDRip, BRRip jako źródło podajemy *BRRip/DVDRip* -linki w wersji: HDTV jako źródło podajemy *HDTV* -linki w wersji: WEB-DL, HDRip jako źródło podajemy *WEB-DL/HDRip* -linki w wersji: DVD, mHD jako źródło podajemy *DVD* Jakość wysoka: -linki w wersji: WEB-DL, HDTV -linki w wersji: BDRip, BRRip, BluRay, HD DVD

 6. Jak dodać nowy film lub serial do serwisu homevideo.pl?

  Najpierw upewnij się, że filmu lub serialu, który chcesz dodać nie ma już w bazie serwisu homevideo.pl. W tym celu skorzystaj z wyszukiwarki znajdującej się nad górnym menu serwisu homevideo.pl lub odwiedź dział "Filmy" lub "Seriale" i tam spróbuj wyszukać odpowiednio film lub serial, który chcesz dodać. Jeśli jesteś przekonany o tym, że w bazie homevideo.pl nie ma filmu lub serialu, który chcesz dodać, możesz przystąpić do dodawania. W tym celu kliknij na przycisku "Dodaj film" (gdy chcesz dodać film) lub "Dodaj serial" (gdy dodajesz serial) znajdujący się na środku na samej górze strony (nad głównym menu). Pojawi Ci się formularz dodawania filmu lub serialu. W formularzu musisz podać oryginalny tytuł filmu/serialu, polski tytuł filmu/serialu (jeśli nie ma polskiego tytułu możesz to pole zostawić puste lub podać w tym polu jeszcze raz oryginalny tytuł filmu), a także określić rok produkcji filmu, a w przypadku seriali musisz podać rok rozpoczęcia nadawania serialu i, jeśli serial został zakończony, rok jego zakończenia (jeśli serial jest nadal nadawany zostaw to pole puste - serial "Trwa"). Musisz też określić gatunek filmu/serialu (możesz zaznaczyć więcej niż jeden) oraz wybrać kraj, który go wyprodukował (tu też możesz zaznaczyć więcej niż jeden kraj). Obowiązkowo musisz również podać link do dodawanego filmu lub serialu z serwisu imdb.com i/lub z serwisu filmweb.pl. Żeby dodawany przez Ciebie film lub serial był szybciej umieszczony w serwisie homevideo.pl powinieneś również podać czas trwania filmu lub jednego odcinka serialu (w minutach), inne tytuły filmu/serialu (o ile takie są) oraz opis fabuły filmu/serialu. Tak dodany film/serial trafi w ręce moderatora, który zatwierdzi go do dodania lub odrzuci (bo np. już jest w bazie albo informacje na temat filmu/serialu są niepoprawne).

 7. Dlaczego przy dodawaniu filmów i seriali muszę podawać link do serwisu imdb.com i filmweb.pl?

  Zdarza się, że niektóre filmy i/lub seriale mają takie same tytuły. Co więcej - często oprócz tytułów mają ten sam rok produkcji. Aby mieć pewność, że nie dublujemy filmów i seriali w bazie homevideo.pl, sprawdzamy wszystkie filmy i seriale w oparciu o bazy imdb.com i filmweb.pl.

 8. Jak podawać linki do filmów i seriali z serwisów imdb.com i filmweb.pl?

  Najlepiej posłużmy się tutaj przykładem. Załóżmy, że chcemy dodać film "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". Wpisujemy ten tytuł w serwisach imdb.com oraz filmweb.pl i przechodzimy do strony tego filmu w tych serwisach. W serwisie imdb.com ma on link http://www.imdb.com/title/tt2488496/ - i taki właśnie wpisujemy w odpowiednim polu formularza dodawania filmu. Z kolei w filmweb.pl ten film ma link http://www.filmweb.pl/film/Gwiezdne+wojny%3A+Przebudzenie+Mocy-2015-671051 i taki link podajemy w formularzu.

 1. W jaki sposób mogę zdobywać punkty aktywności?

  Punkty aktywności możesz dostawać za dodawanie treści do serwisu homevideo.pl. I tak za każdy dodany film lub serial, którego jeszcze nie ma w bazie danych homevideo.pl, dostaniesz 5 punktów aktywności. Za dodanie opisu fabuły do filmu lub serialu otrzymasz aż 25 punktów aktywności. Dodanie linku do filmu lub odcinka serialu punktowane jest 3 punktami aktywności za każdy dodany link (np. jeśli dodasz 3 linki do tego samego materiału filmowego, ale z różnych serwisów, dostaniesz 9 punktów aktywności).

 2. Dodałem treści do serwisu, ale nie dostałem żadnych punktów aktywności. Dlaczego?

  Wszystko co dodajesz (filmy i seriale, opisy fabuły oraz linki) musi być ocenione przez osoby moderujące serwis homevideo.pl. Punkty aktywności zostaną Ci przyznane dopiero wtedy, kiedy osoba moderująca zatwierdzi Twoje treści i pojawią się one w serwisie homevideo.pl. Treści, które się powtarzają (np. linki, filmy i seriale które już są w bazie homevideo.pl) czy są nieodpowiedniej jakości (np. opis fabuły) będą przez moderatorów odrzucane i za takie treści nie będą przyznawane punkty aktywności.

 3. Jakie są nagrody dla najbardziej aktywnych użytkowników?

  W serwisie homevideo.pl przewidzieliśmy nagrody pieniężne dla najbardziej aktywnych użytkowników w każdym miesiącu. Informację o wysokości nagród pieniężnych znajdziesz na stronie Społeczność w boksie po prawej stronie. Nagradzać będziemy minimum 3 najaktywniejszych użytkowników w danym miesiącu.

 4. W jaki sposób mogę odebrać nagrodę pieniężną?

  Wypłaty pieniężne dla najbardziej aktywnych użytkowników realizujemy tylko i wyłącznie za pośrednictwem serwisu PayPal. Każdy użytkownik, który chce otrzymać pieniądze z nagród dla najbardziej aktywnych użytkowników musi posiadać konto w serwisie PayPal (założenie konta PayPal jest darmowe) i podać je na swoim profilu użytkownika w serwisie homevideo.pl.

 5. Dlaczego wypłaty nagród realizowane są jedynie przez PayPal?

  Serwis homevideo.pl należy do spółki brytyjskiej. Wypłaty zwykłym przelewem bankowym obciążone byłyby dużą prowizją banku (pomniejszałyby nagrodę) oraz byłyby czasochłonne (długo czekałbyś na przelew). Dlatego zdecydowaliśmy się, że wszystkie nagrody będą wypłacone przez PayPal - przelewy są natychmiastowe i stosunkowo tanie.

 6. Kiedy są wypłacane nagrody?

  Nagrody będziemy starali się wypłacać jak najszybciej po zakończeniu miesiąca, kiedy będzie możliwe ustalenie kto te nagrody dla najaktywniejszych użytkowników zdobył. Jeśli podałeś w swoim profilu użytkownika swoje konto PayPal, powinieneś dostać nagrodę nie później niż 7 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego nagroda dotyczy np jeśli przyznajemy nagrody za miesiąc maj, to dostaniesz nagrodę nie później niż 7 czerwca.

 7. Dlaczego moje miejsce w rankingu się nie zmieniło, chociaż dostałem punkty aktywności?

  Ranking aktualizowany jest raz dziennie w godzinach nocnych.