6 kwietnia

Kot w butach: Ostatnie życzenie

Kot w butach: Ostatnie życzenie (2022)


Puss in Boots: The Last Wish

7,8
Animowany  Komedia  Przygodowy 

Reżyseria: Joel Crawford, Januel Mercado
Obsada: Antonio Banderas (głos), Salma Hayek (głos), Harvey Guillén (głos)

Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne "ostatnie życzenie" i przywrócić swoje dziewięć żyć.

13 kwietnia

Downton Abbey: Nowa epoka

Downton Abbey: Nowa epoka (2022)


Downton Abbey: A New Era

7,4
Dramat  Romans 

Reżyseria: Simon Curtis
Obsada: Hugh Bonneville, Jim Carter, Michelle Dockery

Tym razem film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy się o tajemniczej przeszłości Violet Crawley (Maggie Smith). Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty. Nie oznacza to, że w Downtown Abbey nic ciekawego nie będzie się działo. Do rezydencji przyjedzie ekipa filmowa. Okaże się, że będzie miało to zaskakujące konsekwencje dla arystokratów.

17 kwietnia

Babilon

Babilon (2022)


Babylon

7,1
Dramat 

Reżyseria: Damien Chazelle
Obsada: Brad Pitt, Margot Robbie, Jean Smart

Opowieść o wielkich ambicjach, śledzi narodziny i upadek wielu gwiazd w erze niepohamowanej dekadencji i deprawacji we wczesnym Hollywood.

24 kwietnia

Klondike

Klondike (2022)6,9
Dramat  Wojenny 

Reżyseria: Maryna Er Gorbach
Obsada: Oksana Cherkashyna, Sergey Shadrin, Oleg Shcherbina

Donbas, 2014 rok. Początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przerażający, przejmujący portret ludzkiej desperacji, a także wiary w siłę prawa i nadziei na lepsze jutro. Podążamy śladem pary spodziewającej się dziecka, której świat dosłownie zawalił się na głowę. W środku nocy fragment zestrzelonego samolotu zburzył ścianę domu Irki i Tolika. Jednak zamiast uciekać z kraju tak jak najbliżsi sąsiedzi, oni postanawiają zostać i przetrwać w coraz trudniejszych warunkach. Nawet gdy do drzwi pukają żołnierze armii rosyjskiej... Nagrodzony na Sundance i w Berlinie porażający film, który w obecnych czasach oddziałuje na widza jeszcze bardziej, otwierając oczy na to, co dzieje się na arenie międzynarodowej. Znakomicie wyreżyserowany i zainscenizowany, sprawia, że dzielimy wszystkie emocje bohaterów, a finałowe sekwencje robią tak silne wrażenie, że wstrzymujemy oddech.

25 kwietnia

Brigitte Bardot cudowna

Brigitte Bardot cudowna (2021)5,3
Dramat 

Reżyseria: Lech Majewski
Obsada: Kacper Olszewski, Magdalena Różczka, Joanna Opozda

Historia oparta na motywach podróży Telemacha w poszukiwaniu ojca, podobnie jak i u Homera pełna spotkań z postaciami mitycznymi, znajdując analogie w mitologii współczesnej kultury masowej i politycznej. Połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Adam mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama bronił Albionu jako pilot podczas drugiej wojny światowej i słuch o nim zaginął. Do Adama przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy go nie widział, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały.