1 grudnia

Zakonnica II

Zakonnica II (2023)


The Nun 2

5,6
Horror  Thriller 

Reżyseria: Michael Chaves
Obsada: Bonnie Aarons, Taissa Farmiga, Anna Popplewell

Rok 1956, Francja. Pewien ksiądz zostaje zamordowany. Zło rozprzestrzenia się po świecie. Sequel globalnego przeboju opowiada o siostrze Irene, która raz jeszcze staje twarzą w twarz z Valak, demoniczną zakonnicą.

5 grudnia

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (2023)


Indiana Jones and the Dial of Destiny

6,5
Akcja  Przygodowy 

Reżyseria: James Mangold
Obsada: Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen

1969. Apogeum wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Jones jest zdeterminowany, aby wyjawić nikczemną działalność nazistowskich naukowców licznie stojących za programami kosmicznymi.

Duchy w Wenecji

Duchy w Wenecji (2023)


A Haunting in Venice

6,5
Dramat  Horror  Kryminał 

Reżyseria: Kenneth Branagh
Obsada: Kelly Reilly, Jamie Dornan, Kenneth Branagh

Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.

8 grudnia

Lassie. Nowe przygody

Lassie. Nowe przygody (2023)


Lassie - Ein neues Abenteuer

5,6
Akcja  Dramat  Familijny  Przygodowy 

Reżyseria: Hanno Olderdissen
Obsada: Katharina Schüttler, Dennis Mojen, Justus von Dohnányi

Rozpoczynają się letnie wakacje! W tym roku Flo nie chce się jednak rozstawać z ukochanym psem Lassie. Zamiast spędzić wczasy na Gran Canarii z rodzicami, chłopiec i jego kudłaty towarzysz wyruszają wraz z przyjacielem rodziny Gerhardem w podróż na farmę ciotki Flo. Kobieta mieszka tam ze swoimi dziećmi i sunią rasy Jack Russell Terrier. Kiedy Flo i nowi znajomi dowiadują się o znikających w wiosce psach postanawiają się tym zainteresować. Prawdziwe zmartwienie przychodzi, gdy tracą z oczu Lassie i ukochaną suczkę cioci. Okazuje się, że ktoś włamał się do domu i porwał małego czworonoga! Trójka przyjaciół wraz ze szczęśliwie znalezioną Lassie wyrusza na poszukiwanie złodziei i ratunek małego pieska.

20 grudnia

Święto ognia

Święto ognia (2023)6,2
Dramat  Komedia 

Reżyseria: Kinga Dębska
Obsada: Paulina Pytlak, Joanna Drabik, Tomasz Sapryk

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.