9 marca

Dzika noc

Dzika noc (2022)


Violent Night

6,7
Thriller 

Reżyseria: Tommy Wirkola
Obsada: David Harbour, John Leguizamo, Beverly D'Angelo

Kiedy pewna, bogata rodzina zostaje zakładnikami w Wigilię, przestępcy nie są przygotowani na niespodziewanego bojownika. Święty Mikołaj jest na miejscu i ma zamiar pokazać, dlaczego Mikołaj nie będzie taki święty.

Tedi i szmaragdowa tablica

Tedi i szmaragdowa tablica (2022)


Tadeo Jones 3: La tabla esmeralda

6,0
Animowany  Komedia  Przygodowy 

Reżyseria: Enrique Gato
Obsada: Óscar Barberán (głos), Luis Posada(głos), Michelle Jenner

Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

22 marca

Chrzciny

Chrzciny (2022)5,9
Komedia 

Reżyseria: Jakub Skoczeń
Obsada: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

24 marca

1970

1970 (2021)7,3
Biograficzny  Dramat 

Reżyseria: Tomasz Wolski

Tomasz Wolski, kontynuując znakomitą serię dokumentów opartych na materiałach found footage, tym razem ujawnia rzeczywistą dynamikę wydarzeń grudnia 1970 roku na Wybrzeżu. Łącząc archiwalne zdjęcia z niedawno odkrytymi zapisami rozmów ówczesnych decydentów (którzy ożywają na ekranie dzięki animacjom), reżyser tworzy całościowy obraz protestów. Oddaje hołd ich uczestnikom, ale przede wszystkim rzuca nowe światło na działania władz: pokazuje tych, którzy wydawali rozkazy, i posłusznych wykonawców, przypomina konkretne nazwiska, demaskuje mechanizmy represji i propagandy.